Rozbudowa szkoły

W 2017 r. zapadła decyzja o rozbudowie Szkoły Podstawowej w Pomieczynie.

Inwestycję realizowano dwuetapowo. Rozpoczęto ją w sierpniu 2017 r. a zakończono w listopadzie 2018 r..

I etap (stan surowy zamknięty) obejmował budowę nowego segmentu. Nadbudowano również część łącznika parterowego łączącego salę gimnastyczną ze starą częścią szkoły o jedno piętro. Na piętrze jest biblioteka szkolna z czytelnią.

W nowym segmencie jest osiem sal o przeznaczeniu ogólnym dla oddziałów przedszkolnych i klas I-IV z zapleczem sanitarnym dla uczniów i nauczycieli na parterze oraz na piętrze budynku, szatnią oraz pomieszczeniami magazynowymi w kondygnacji podziemnej. Na parterze jest również lokal przedszkolny składający się z trzech sal lekcyjnych, szatni, kuchni, łazienki z WC.

Tę część prac wykonywała firma Bell - Dom z Kolonii.

II etap dotyczył prac wykończeniowych, takich jak wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, tynki, położenie płytek, malowanie, elewacja budynku, wykonanie wejścia i podjazdu do budynku, utwardzenie nawierzchni i przebudowę kotłowni oraz wyposażenie pomieszczeń w meble i potrzebny sprzęt. Każda sala posiada monitor interaktywny. Wyposażono też kuchnię.

Drugą częścią rozbudowy zajęła się firma 4ML z Kartuz.

Uroczyste otwarcie nowego skrzydła szkoły miało miejsce 29 stycznia 2019 r.

Rozbudowa szkoły

Utworzono dnia 09.02.2021, 12:39